GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 5016047
*
nr 501 6047
Keramik
3-del, Höganäs
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2007
kl 17:37:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/12 19:09:18
1
Vinnande bud
16/12 07:32:30
2
150 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höganäs keramik
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42
-
4182 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:26
-
4105 Servisdelar
Mat- och kaffeservis, 45 st ca, Ulla Procopé (1921..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:09
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:19
*
Keramik
nr 501 6047
Keramik
3-del, Höganäs
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/12 19:09:18 | 1 | Vinnande bud |
16/12 07:32:30 | 2 | 150 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höganäs keramik
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:28 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00 -
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42
-
4182 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:26 -
4105 Servisdelar
Mat- och kaffeservis, 45 st ca, Ulla Procopé (1921..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:09 -
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:19